• Domů
  • Blog
  • Přístrojové techniky – II. část

Přístrojové techniky – II. část

V předchozím článku jsme Vám představili dvě přístrojové techniky, které dokáží obnovit ochablou pleť, vyhladit ji a celkově pokožku omladit. Čas bohužel nezastavíme a tak dřív nebo později na sobě všichni zpozorujeme, že je naše pleť tenčí, začínají se nám tvořit vrásky a pokožka postupně stárne. Jak jsme již v první části článku zmiňovali, v dnešní době je už naštěstí možné proti tomuto přirozenému procesu bojovat pomocí přístrojových technik. Pojďme se tedy podívat na další metody.

Frakční resurfacing

Slovo „resurfacing“ pochází z angličtiny a skládá se ze dvou částí – „re“, tedy něco znovu, a „surface“, tedy povrch. Dalo by se tedy volně přeložit jako „obnovení povrchu“, což výborně vystihuje cíl dané techniky.

 

Technologie frakčního resurfacingu vykazuje efekt skoro srovnatelný s klasickým resurfacingem (kdy se laserem plošně odstraňuje celá pokožka, která se pak kompletně obnovuje, čímž vzniká efekt omlazení), avšak s velmi krátkou dobou hojení a minimálními riziky. Kůže se ozařuje laserovým paprskem, který se štěpí do mnoha tenčích. Ty pak vytváří tzv. sloupce termálního poškození, jimiž je stimulována produkce kolagenu v hlubších vrstvách kůže. V okolí těchto sloupců se ponechává oblast nepoškozené tkáně, což výrazně urychluje reparaci. Ovocem, které toto ošetření po zahojení přinese, je krásně vypadající, omlazená a vypnutá pleť.

Frakcionovaná radiofrekvence

Při použití této techniky se pleť ozařuje vysokofrekvenčním elektromagnetickým zářením, které ve tkáni vytváří teplo. Tím se podporuje novotvorba kolagenu a elastinu. Radiofrekvence se volí jako řešení problémů s jizvami, rozšířenými póry, zhrublou a nepravidelně pigmentovanou pokožkou, může pomoci se zpevněním kůže, s její pomocí se odstraňují projevy stárnutí pleti.

Intenzivní pulzní světlo (IPL)

Ozáření intenzivním pulzním světlem cílí na buňky v kůži, které přirozeně produkují kolagen a elastin. Ošetření zvyšuje jejich životaschopnost a buněčný růst, čímž se v pokožce zvyšuje množství omlazujících bílkovin. Vlivem rozpětí vlnových délek působí IPL i na melanin, hlavní barvivo obsažené v kůži. Díky této vlastnosti se ošetření intenzivním pulzním světlem používá například pro pokožku postiženou hyperpigmentací, tedy tvorbou pigmentových skvrn.

Závěrem

Přístrojové techniky jsou skvělý a spolehlivý způsob, jak dosáhnout omlazení, vyhlazení či zpevnění pokožky. Každý postup je však nejprve nutné individuálně zkonzultovat, můžete se tedy podívat rovnou na volné termíny. Ať už ale podstoupíte kterýkoliv z těchto zákroků, věřte, že účinek bude stát za to!

Objednejte se na konzultaci a vše společně probereme
Rezervovat termín

Vážení pacienti, od 1.1. 2024 se na Vás budeme těšit v nových, krásnějších a větších prostorách na adrese: Koliště 141/47, Brno (1.poschodí). Ordinace v Kuřimi nebude po tomto datu již v provozu.