Art Filting

Jen s obdivem můžeme sledovat, jak se estetická dermatologie posouvá ke stále šetrnějším metodám. Jednou z takových metod je právě Art Filting, který svým účinkem nahrazuje klasický chirurgický lifting. V dnešním článku si o této nové metodě povíme něco více.

Co je to Art Filting?

Art Filting nebo též miniinvazivní niťový lifting je metoda estetické medicíny používaná k redukci výraznějších kožních převisů, hlubokých vrásek a povadlé pleti. Jde o velmi jednoduchý a efektivní zákrok, kdy se do hlubších vrstev pokožky zavádí několik speciálních nití. Tyto nitě pozvednou a zpevní obličejovou tkáň a fixují ji v požadované poloze. Díky umístění nití v hlubších vrstvách kůže, kde probíhá syntéza kolagenu, Art Filting pozitivně ovlivňuje též produkci této blahodárné bílkoviny, což přispívá ke zpevnění pokožky a jejímu vyhlazení.

Jak vypadá zákrok?

Před započnutím zákroku vám bude do ošetřovaných částí obličeje aplikováno lokální anestetikum. Hotovo bude brzy, procedura trvá maximálně hodinu. Dermatolog během této hodiny pomocí speciálních kanyl zavádí do kůže 6–12 artfiltingových nití (při kompletním ošetření obličeje). Po provedení Art Filtingu není nutná téměř žádná rekonvalescence – doporučuje se jen krátké nošení fixační masky. Art Filting je velmi šetrný, zároveň ale také srovnatelně efektivní jako klasický chirurgický lifting, při kterém by ovšem pacient musel být uveden do narkózy a pro její provedení by bylo potřebné provádět řezy.

Co se bude dít po proceduře?

Poté, co podstoupíte Art Filting, se doporučuje 2–3 dny nosit fixační masku a následně si ji 1–3 týdny nasazovat na noc. Tím se dosáhne fixace ošetřené tkáně v poloze, do jaké se měla dostat. Efekt Art Filtingu je viditelný prakticky okamžitě, na jeho vrchol si ale uživatel musí počkat zhruba 3 měsíce – tak dlouho trvá, než hluboké vrstvy kůže plně přilnou k nitím. Po zákroku se pokožka v získané podobě udrží 2–4 roky. Poté se zavedené nitě přirozeně rozpustí.

 

Tím jsme se dostali ke konci účinku Art Filtingu a také ke konci tohoto článku. V případě, že zvažujete podstoupení daného zákroku, můžete nás kontaktovat, rádi vám poradíme a případně prozradíme bližší informace.

Objednejte se na konzultaci a vše společně probereme
Rezervovat termín

Vážení pacienti, od 1.1. 2024 se na Vás budeme těšit v nových, krásnějších a větších prostorách na adrese: Koliště 141/47, Brno (1.poschodí). Ordinace v Kuřimi nebude po tomto datu již v provozu.