Pravidelná prevence i estetika

Jak u nás probíhá spolupráce ve 3 krocích

1.
Objednání a dotazy

Začátek naší spolupráce necháme vždy na vás. Stačí zavolat, napsat nebo využít online rezervaci. Pakliže máte dotaz, neváhejte se na nás obrátit. Vše společně probereme.

2.
Konzultace a zákrok

Po rezervaci termínu se potkáme v ordinaci, kde zkonzultujeme váš požadavek a zvolíme řešení, které bude v dané situaci nejlepší. Poté probereme další možnosti, respektive pakliže se jedná o menší zákrok, lze ho realizovat ihned, v případě rozsáhlejších zásahů si zvolíme termín nový.

3.
Kontrola a péče

Po zákroku nás čeká kontrola, abychom si se ubezpečili, že vše probíhá tak, jak bylo plánováno. Taktéž se pobavíme o další péči, která je nezbytnou součástí pro dlouhotrvající efekt a udržení pokožky v co nejlepší formě.

Estetická dermatologie – záda

Biostimulační obnovující gel určený k biorestrukturalizaci pokožky obsahující vysoce čištěné polynukleotidy přírodního původu. Dochází k aktivaci procesů bioregenerace jak na hloubkové úrovni ( tuková, kostní a svalová tkáň), tak na úrovni samotné pokožky ( stimulace fibroblastů).

Aplikace je vhodná při ochablosti pleti, u drobných vrásek, kruhů pod očima, hloubkové hydrataci pleti, korekci jizviček, stimulaci kolagenu, doplněk léčby před a po zákrocích ( laser, plastická chirurgie ).

Protokol léčby lze kombinovat s jinými technikami ( botulotoxin,výplně,laser…). Protokol předpokládá 3 sezení s odstupem 2-3 týdnů, udržovací sezení následně po 3 měsících.

Aplikace probíhá v lokální anestezii Emla krém, po zákroku jsou patrné drobné vpichy , které odezní během 3-4 hodin.

Vhodné oblasti : oční okolí, víčka, tvář,krk,dekolt, hřbety rukou.

Chemický lékařský peeling kontrolovaným procesem obnovuje vrchní vrstvu kůže a současně přináší buněčnou stimulaci a regeneraci pokožky.

Dle indikace lékaře je aplikován buď speciální roztok chemického peelingu  na akné, mastnou pokožku s rozšířenými pory nebo rozjasňující peeling na pokožku s hypepigmentacemi a povadlou pletí.

 

Pleť je po zákroku prozářená a vyhlazená. Chemický lékařský peeling slouží jako doplňková léčba akné. Optimální je provedení tří až pěti ošetření s odstupem jednoho týdne. Zákrok trvá přibližně 15 minut. Jde o povrchový chemický peeling, 2. den může být pozorováno jemné olupování ošetřené oblasti. Pro aplikaci je vhodný obličej, dekolt nebo hřbety rukou.

Léčebná dermatologie – záda

Nečistá pleť, rozšířené póry, zánětlivé pupínky a cysty. Takové jsou projevy jednoho z nejčastějších kožních onemocnění, které je třeba léčit. Akné je esteticky rušivé a často velmi bolestivé. V poslední době nepostihuje jen mladistvé, ale i dospělé vlivem hormonálních změn, stresu a působením vlivu prostředí. Je celá řada léčebných možností. Jsou založeny na vědecky podložených zkušenostech a doporučeních. Základem je důkladné čištění pleti, lékařský peeling, lékařem individuálně stanovená lokální nebo/a celková terapie.

Bradavice jsou virové kožní onemocnění, které probíhá v různé klinické formě. Je známa řada virů napadající lidskou kůži a sliznice – především se jedná o lidský papillomavirus (HPV). Častým místem vzniku bradavic jsou například plosky nohou, kde onemocnění bývá velmi bolestivé. Při léčbě bradavic upřednostňujeme kombinovanou lokální léčbu terapeutickými roztoky s mechanickým odstraněním afekce. V některých lokalitách je vhodné užití tekutého dusíku.

Herpes neboli opar je jednou z nejčastějších a nejnepříjemnějších virových infekcí. Propuká nejčastěji na kůži. Infekce postihuje nejčastěji rty a jejich okolí nebo oblast genitálií. Ovšem může být postižena kterákoliv oblast na těle. Onemocnění je vysoce nakažlivé, proto je nutné řádné poučení pacienta. Léčba je lokální, eventuálně celková. V případě častých recidiv je nutné stanovit komplexní léčebný plán.

Mateřská znaménka mohou být vrozená nebo se vyvíjí během života. V rámci onkologické prevence je vhodné vyšetření znamének kvůli vzniku melanomu. Jedná se o nejnebezpečnější formu rakoviny kůže. Vznik kožního melanomu se zvyšuje už desítky let. Díky řadě edukačních programů a zlepšující se diagnostice se významně zvyšuje zachycení melanomu v jeho časných stadiích. Nedílnou součástí primárního vyšetření pacientů s pigmentovými znaménky je vyšetření dermatoskopem, který umožňuje přesnější, a tím i spolehlivější stanovení diagnózy u klinicky nejasných ložisek.

Pro suchou kůži je charakteristický úbytek kožních lipidů a/nebo snížená hydratace. Je častým problémem nejen v zimních měsících. Existuje řada příčin suché kůže jako například nedostatečná funkce mazových žláz nebo nedostatečná vazebná kapacita pro vodu. Naši pacienti jsou po dermatologickém vyšetření důkladně poučeni o péči o pokožku (mytí, následná péče po koupeli atd.) a jsou seznámeni s produkty lékařské dermokosmetiky vedoucí k obnově elasticity a hydratace pleti. Součástí je také výživové poradenství. V některých případech je těžké odlišit pouhou suchou kůži od skutečného kožního onemocnění, třeba neurodermitis. Důležitou roli pak hraje zkušené oko dermatologa a jeho vědomosti. Velký důraz klade MUDr. Neradová na individuální léčebnou péči, která je založena na nejnovějších poznatcích v oboru, a na výběr dermokosmetiky.

Léčba jizev a jejich korekce musí být vedena pouze kvalifikovaným dermatologem. Prvním krokem je správná diagnóza. V závislosti na ní se urči adekvátní léčebný postup. MUDr. Neradová ošetřuje své pacienty individuálně metodami jako je například infiltrace jizvy roztoky s obsahem kortikosteroidů,  dermální výplně ,frakční laser , polynukleotidy apod.

Umožňuje zpřesnit diagnózu pigmentových lézí. U pacientů s mnohočetnými znaménky napomáhá rozhodnout, které znaménko odstranit a které nikoliv. Napomáhá rozlišit zhoubné pigmentace od nezhoubných.

Molusca contagiosa je onemocnění virového původu, které má charakter drobných voskově lesklých bradaviček s centrální vkleslinkou. Přenáší se přímým kontaktem. Odstranění dermatologickou kyretkou, lze v lokální anestezii.

Bradavice jsou virové onemocnění, které se přenáší přímým kontaktem. Projevují se typickými bradavičkami různé velikosti nejvíce na prstech, hřbetu rukou, na dlaních a ploskách, kde mohou bolet. Vždy je nutné vyšetření dermatologem k zavedení adekvátní léčby.

Atopický ekzém představuje systémové onemocnění, vyžadující mezioborovou spolupráci a léčbu. Jde o neinfekční, zánětlivé postižení kůže. Atopický ekzém se vyskytuje ve třech rozdílných formách, které se liší obdobím vzniku a vzhledem kožních projevů. Průběh onemocnění je u každého dítěte jiný. První je kojenecká forma (ekzém na tvářích a čele, hlavě, těle, nohou), následuje dětská forma (vyrážka v loketních a podkolenních jamkách, na krku, zápěstí a hřbetu rukou). Nabízíme individuální nastavení léčebného plánu, který zahrnuje lokální terapii, celkovou léčbu, režimová a výživová doporučení.

Plenková dermatitida neboli opruzení se vyskytuje v každém věku dítěte na místech tzv. vlhké zapářky (genitál, třísla, podpaží, kožní záhyby na krku atd.). Kůže je zarudlá, mokvající, může se infikovat a objeví se hnisavé puchýřky a plošky. Základem léčby je časté přebalování dítěte a zavedení vhodné místní terapie dermatologem.

Impetigo je onemocnění, jehož původcem jsou bakterie. Na kůži dochází k výsevu puchýřků s čirým až zkaleným obsahem a mohou být zvětšeny lymfatické uzlinky. Impetigo dítě svědí. Dermatologická léčba představuje lokální eventuálně celkovou antibiotickou terapii a režimová opatření. Zabraňte dítěti, aby si na postižená místa sahalo a škrábalo puchýřky, docházelo by tak totiž k šíření infekce po těle.

Probatorní excize je odebrání vzorku kůže malým kruhovým skalpelem v lokální anestezii z diagnostických důvodů za účelem histologického vyšetření.

Abraze (kyretáž) zahrnuje povrchové snesení kožních výrůstků a stařeckých bradavic (verruca seborrhoica).

Totální excize je kompletní odstranění kožních útvarů z léčebných nebo kosmetických důvodů v lokální anestezii, následuje histologické vyšetření útvarů.

Shave excize představuje povrchové snesení kožních výrůstků v lokální anestezii.

 

Laserová dermatologie

Diodový epilační laser, který jako první na trhu kombinuje dvě vlnové délky 810nm a 755nm . Výsledkem je velmi rychlá a účinná permanentní redukce pigmentovaného i minimálně pigmentovaného ochlupení. Vysoký špičkový výkon laseru, kombinace vlnových délek a aplikátor s účinným chlazením jsou zárukou minimální bolestivosti a hlavně vysoké efektivity a rychlého nástupu účinku.

Doporučení :

nejméně 5 týdnů před zákrokem chloupky nevytrhávat
den před zákrokem nebo v den zákroku chloupky oholit
není vhodné aplikovat na výrazně opálenou pokožku

Zákrok se opakuje po 4-8 týdnech, interval mezi sezeními se postupně prodlužuje.

Po zákroku :
Na ošetřená místa se doporučuje aplikovat zklidňující pěna nebo krém ( např.Panthenol pěna, Bepanthen krém, Cicalfate krém…)

 

Nový laserový přístroj Youlaser MT představuje jednu z nejmodernějších a unikátních laserových technologií v oblasti laserové dermatologie. Jedná se o jediný laser na světě umožňující v jednom momentu působení 2 laserových vlnových délek na kůži. Díky nejmodernější laserové technologii je paprsek zaměřen pouze na odstraňovanou tkáň, lze tedy říci, že nedochází tak výrazně k tepelnému poškození zdravé kůže (což se například děje u standardního CO2 laseru). Díky danému se urychluje rekonvalescence a hojení po provedeném zákroku. Jedná se tedy o techniku maximálně šetrnou.

Dermatochirurgické ošetření : odstranění benigních výrustků, pigmentací, laserová chirurgie

Prováděno v lokální anestezii, po zákroku hojení stroupkem.

 

Frakčníí laserové ošetření : korekce jizev, akné, fotoomlazení , laserový peeling

Hojení 2-5 dnů dle typu zákroku.

Lumecca představuje nejvýkonnější IPL na trhu ( „Laser-like IPL „), které dodává 3x více energie  ( až hodnoty laseru) v oblasti vlnových délek 500-600 nm a zvyšuje účinnost odstranění červených a hnědých skvrn.

Lumecca IPL  je vysoce účinné na redukci až odstranění cévních a pigmentových lézí,  kompletní fotorejuvenaci s jedním až dvěma ošetřeními. Díky Intenzivně chladícímu safírovému nástavci jde o téměř  bezbolestnou proceduru ( pocitově jako šlehnutí gumičkou ). Pro dosažení požadovaného výsledku je nutné méně opakování zákroků než u jiných IPL.

Zákrok se opakuje po 3- 4 týdnech .

Doporučení :
-po zákroku je pokožka prohřátá a pocitově několik hodin po ošetření cítíté více či méně mírné pálení
-promazávat zklidňujícím krémem několik dnů
-make-up lze po 24 hodinách
-vyvarovat se slunění týden , při pobytu na slunci používat krém s SPF 50+

Přelomová technologie Morpheus8 představuje revoluční ošetření na bázi mikrojehličkové radiofrekvence, stala se celosvětovým hitem, na toto ošetření nedají dopustit celebrity jako Kim Kardashian, Eva Longoria, Gwyneth Paltrow …. Kombinace mikrojehličkování a radiofrekvence se dosahuje synergického působení, dochází ke stimulaci tvorbu kolagenu a elastinu v hlubších vrstvách pokožky,rejuvenaci epidermis.
Výsledkem je redukce vrásek, konturace tváře, vyhlazení pleti a jizviček, zpevnění kůže. Ošetření pokožky probíhá v hloubce dle nastavení od 5mm až do 7mm . Tato minimálně invazivní technologie může být použita v oblasti tváře i těla.

Efekt : výrazné omlazení a zpevnění pleti
zpevnění kontur ( dolní čelist, tzv.syslíky, podbradek,povislá kůže kolen,paží,krku,břicha…)
korekce jizev po akné, redukce pórů
zlepšení textury pleti
korekce strií
korekce nadměrného pocení

Počet sezení : 1 – 2 ošetření ( odstup nejméně 1 měsíc)

Po ošetření je pokožka začervenalá, objevuje se pocit pálení a pnutí, samovolně odezní během několika hodin. Jemné otoky nebo stroupky mizí během několika dnů.
Po ošetření je nutné vyhýbat se pobytu na slunci, používat ochranný krém s SPF 50+. Make-up nepoužívat 48 hodin po zákroku.

Objednejte se na konzultaci a vše společně probereme
Rezervovat termín

Vážení pacienti, od 1.1. 2024 se na Vás budeme těšit v nových, krásnějších a větších prostorách na adrese: Koliště 141/47, Brno (1.poschodí). Ordinace v Kuřimi nebude po tomto datu již v provozu.