Zdravá pokožka je polovina úspěchu

Jak u nás probíhá spolupráce ve 3 krocích

1.
Objednání a dotazy

Začátek naší společné cesty je na vás – stačí se objednat. Buď telefonicky, online nebo je vám k dispozici náš e-mail. Pokud máte nějaké otázky před samotným objednáním, neváhejte se na nás obrátit.

2.
Konzultace a zákrok

V ordinaci společně zkonzultujeme, jaké máte přání či problém. Zvolíme takové řešení, které vám bude nejvíce vyhovovat. Potom se před vámi otevřou dvě možnosti. Pokud se jedná o menší zákrok, můžeme ho provést hned. V případě rozsáhlejšího zásahu najdeme jiný vhodný termín.

3.
Kontrola a péče

Po provedeném zákroku vás čeká ještě kontrola, abychom se přesvědčili, že je vše v pořádku. Také se pobavíme o další péči, která vám uleví od vašich obtíží nebo vám pomůže udržet vaši pokožku v té nejlepší formě.

Estetická dermatologie – končetiny

Tato metoda estetické medicíny využívá k aplikaci intradermální injekce výživných a hydratačních roztoků. Jedná se o účinnou anti-aging proceduru, která působí jako prevence proti stárnutí kůže a zastavuje rozvoj známek stárnutí – jako jsou vrásky, ztráta pevnosti, hutnosti, elasticity, pigmentací nebo nízká aktivace novotvorby kolagenu a elastinu. Mezoterapii lze kombinovat s chemickým peelingem, výplněmi a botulotoxinem. Místa aplikace jsou obličej, krk, dekolt, záda a hřbet rukou. K získání viditelně omlazené kůže jsou nezbytná čtyři nebo pět sezení obvykle s čtrnácti denní pauzou. Zákrok trvá přibližně 20 minut.

Biostimulační obnovující gel určený k biorestrukturalizaci pokožky obsahující vysoce čištěné polynukleotidy přírodního původu. Dochází k aktivaci procesů bioregenerace jak na hloubkové úrovni ( tuková, kostní a svalová tkáň), tak na úrovni samotné pokožky ( stimulace fibroblastů).

Aplikace je vhodná při ochablosti pleti, u drobných vrásek, kruhů pod očima, hloubkové hydrataci pleti, korekci jizviček, stimulaci kolagenu, doplněk léčby před a po zákrocích ( laser, plastická chirurgie ).

Protokol léčby lze kombinovat s jinými technikami ( botulotoxin,výplně,laser…). Protokol předpokládá 3 sezení s odstupem 2-3 týdnů, udržovací sezení následně po 3 měsících.

Aplikace probíhá v lokální anestezii Emla krém, po zákroku jsou patrné drobné vpichy , které odezní během 3-4 hodin.

Vhodné oblasti : oční okolí, víčka, tvář,krk,dekolt, hřbety rukou.

Dermální výplně s obsahem kyseliny hyaluronové umožní vyplnění vrásek a rýh. Používají se pro obnovu ztraceného objemu  ve středních partiích obličeje, tvarování brady, úpravu výrazových vrásek a kruhů pod očima, vyplnění a úpravu tvaru rtů, korekce hřbetů rukou a v neposlední řadě zlepšují strukturu pokožky.

Výsledek aplikace musí být přirozený a je jedinečně přizpůsobený Vašemu obličeji a Vaší osobnosti.

Cílem je zdůraznit přirozenou krásu a obnovit mladistvý vzhled, harmonizovat tvář .

Aplikace je prováděna dle typu ošetření a indikace lékaře speciální atraumatickou kanylou nebo jehlou. Rekonvalescence je téměř nulová.

 

Léčebná dermatologie – končetiny

Nečistá pleť, rozšířené póry, zánětlivé pupínky a cysty. Takové jsou projevy jednoho z nejčastějších kožních onemocnění, které je třeba léčit. Akné je esteticky rušivé a často velmi bolestivé. V poslední době nepostihuje jen mladistvé, ale i dospělé vlivem hormonálních změn, stresu a působením vlivu prostředí. Je celá řada léčebných možností. Jsou založeny na vědecky podložených zkušenostech a doporučeních. Základem je důkladné čištění pleti, lékařský peeling, lékařem individuálně stanovená lokální nebo/a celková terapie.

Bradavice jsou virové kožní onemocnění, které probíhá v různé klinické formě. Je známa řada virů napadající lidskou kůži a sliznice – především se jedná o lidský papillomavirus (HPV). Častým místem vzniku bradavic jsou například plosky nohou, kde onemocnění bývá velmi bolestivé. Při léčbě bradavic upřednostňujeme kombinovanou lokální léčbu terapeutickými roztoky s mechanickým odstraněním afekce. V některých lokalitách je vhodné užití tekutého dusíku.

Herpes neboli opar je jednou z nejčastějších a nejnepříjemnějších virových infekcí. Propuká nejčastěji na kůži. Infekce postihuje nejčastěji rty a jejich okolí nebo oblast genitálií. Ovšem může být postižena kterákoliv oblast na těle. Onemocnění je vysoce nakažlivé, proto je nutné řádné poučení pacienta. Léčba je lokální, eventuálně celková. V případě častých recidiv je nutné stanovit komplexní léčebný plán.

Mateřská znaménka mohou být vrozená nebo se vyvíjí během života. V rámci onkologické prevence je vhodné vyšetření znamének kvůli vzniku melanomu. Jedná se o nejnebezpečnější formu rakoviny kůže. Vznik kožního melanomu se zvyšuje už desítky let. Díky řadě edukačních programů a zlepšující se diagnostice se významně zvyšuje zachycení melanomu v jeho časných stadiích. Nedílnou součástí primárního vyšetření pacientů s pigmentovými znaménky je vyšetření dermatoskopem, který umožňuje přesnější, a tím i spolehlivější stanovení diagnózy u klinicky nejasných ložisek.

Pro suchou kůži je charakteristický úbytek kožních lipidů a/nebo snížená hydratace. Je častým problémem nejen v zimních měsících. Existuje řada příčin suché kůže jako například nedostatečná funkce mazových žláz nebo nedostatečná vazebná kapacita pro vodu. Naši pacienti jsou po dermatologickém vyšetření důkladně poučeni o péči o pokožku (mytí, následná péče po koupeli atd.) a jsou seznámeni s produkty lékařské dermokosmetiky vedoucí k obnově elasticity a hydratace pleti. Součástí je také výživové poradenství. V některých případech je těžké odlišit pouhou suchou kůži od skutečného kožního onemocnění, třeba neurodermitis. Důležitou roli pak hraje zkušené oko dermatologa a jeho vědomosti. Velký důraz klade MUDr. Neradová na individuální léčebnou péči, která je založena na nejnovějších poznatcích v oboru, a na výběr dermokosmetiky.

Léčba jizev a jejich korekce musí být vedena pouze kvalifikovaným dermatologem. Prvním krokem je správná diagnóza. V závislosti na ní se urči adekvátní léčebný postup. MUDr. Neradová ošetřuje své pacienty individuálně metodami jako je například infiltrace jizvy roztoky s obsahem kortikosteroidů,  dermální výplně ,frakční laser , polynukleotidy apod.

Umožňuje zpřesnit diagnózu pigmentových lézí. U pacientů s mnohočetnými znaménky napomáhá rozhodnout, které znaménko odstranit a které nikoliv. Napomáhá rozlišit zhoubné pigmentace od nezhoubných.

Molusca contagiosa je onemocnění virového původu, které má charakter drobných voskově lesklých bradaviček s centrální vkleslinkou. Přenáší se přímým kontaktem. Odstranění dermatologickou kyretkou, lze v lokální anestezii.

Bradavice jsou virové onemocnění, které se přenáší přímým kontaktem. Projevují se typickými bradavičkami různé velikosti nejvíce na prstech, hřbetu rukou, na dlaních a ploskách, kde mohou bolet. Vždy je nutné vyšetření dermatologem k zavedení adekvátní léčby.

Atopický ekzém představuje systémové onemocnění, vyžadující mezioborovou spolupráci a léčbu. Jde o neinfekční, zánětlivé postižení kůže. Atopický ekzém se vyskytuje ve třech rozdílných formách, které se liší obdobím vzniku a vzhledem kožních projevů. Průběh onemocnění je u každého dítěte jiný. První je kojenecká forma (ekzém na tvářích a čele, hlavě, těle, nohou), následuje dětská forma (vyrážka v loketních a podkolenních jamkách, na krku, zápěstí a hřbetu rukou). Nabízíme individuální nastavení léčebného plánu, který zahrnuje lokální terapii, celkovou léčbu, režimová a výživová doporučení.

Plenková dermatitida neboli opruzení se vyskytuje v každém věku dítěte na místech tzv. vlhké zapářky (genitál, třísla, podpaží, kožní záhyby na krku atd.). Kůže je zarudlá, mokvající, může se infikovat a objeví se hnisavé puchýřky a plošky. Základem léčby je časté přebalování dítěte a zavedení vhodné místní terapie dermatologem.

Impetigo je onemocnění, jehož původcem jsou bakterie. Na kůži dochází k výsevu puchýřků s čirým až zkaleným obsahem a mohou být zvětšeny lymfatické uzlinky. Impetigo dítě svědí. Dermatologická léčba představuje lokální eventuálně celkovou antibiotickou terapii a režimová opatření. Zabraňte dítěti, aby si na postižená místa sahalo a škrábalo puchýřky, docházelo by tak totiž k šíření infekce po těle.

Probatorní excize je odebrání vzorku kůže malým kruhovým skalpelem v lokální anestezii z diagnostických důvodů za účelem histologického vyšetření.

Abraze (kyretáž) zahrnuje povrchové snesení kožních výrůstků a stařeckých bradavic (verruca seborrhoica).

Totální excize je kompletní odstranění kožních útvarů z léčebných nebo kosmetických důvodů v lokální anestezii, následuje histologické vyšetření útvarů.

Shave excize představuje povrchové snesení kožních výrůstků v lokální anestezii.

 

Laserová dermatologie

ULTRA rychlý diodový epilační laser s 3PC technologií chlazení (před, během laserového pulzu a po) s výkonem a pulzací dle nejnovějšího stavu techniky. Jedná se o první systém s více vlnovými délkami pro velmi rychlou epilaci, respektive 755/810 nm pro jemné a světlé/blond chloupky.

Doporučení :

nejméně 5 týdnů před zákrokem chloupky nevytrhávat

den před zákrokem nebo v den zákroku chloupky oholit

není vhodné aplikovat na opálenou pokožku

Zákrok se opakuje po 4-8 týdnech, interval se postupně prodlužuje.

 

Nový laserový přístroj Youlaser MT představuje jednu z nejmodernějších a unikátních laserových technologií v oblasti laserové dermatologie. Jedná se o jediný laser na světě umožňující v jednom momentu působení 2 laserových vlnových délek na kůži. Díky nejmodernější laserové technologii je paprsek zaměřen pouze na odstraňovanou tkáň, lze tedy říci, že nedochází tak výrazně k tepelnému poškození zdravé kůže (což se například děje u standardního CO2 laseru). Díky danému se urychluje rekonvalescence a hojení po provedeném zákroku. Jedná se tedy o techniku maximálně šetrnou.

Dermatochirurgické ošetření : odstranění benigních výrustků, pigmentací, laserová chirurgie

Prováděno v lokální anestezii, po zákroku hojení stroupkem.

 

Frakčníí laserové ošetření : korekce jizev, akné, fotoomlazení , laserový peeling

Hojení 2-5 dnů dle typu zákroku.

Jedná se o převratné IPL, které dodává 3x více energie  ( až hodnoty laseru) v oblasti vlnových délek 500-600 nm a zvyšuje účinnost odstranění červených a hnědých skvrn.

Lumecca IPL  je vysoce účinné na redukci až odstranění cévních a pigmentových lézí,  kompletní fotorejuvenaci s jedním až dvěma ošetřeními. Díky Intenzivně chladícímu safírovému nástavci jde o téměř  bezbolestnou proceduru ( pocitově jako šlehnutí gumičkou ).

Zákrok se opakuje po 3- 4 týdnech.

Objednejte se na konzultaci a vše společně probereme
Rezervovat termín