Důležité je cítit se dobře

Jak u nás probíhá spolupráce ve 3 krocích

1.
Objednání a dotazy

Začátek naší společné cesty necháme vždy na vás, stačí zadat objednávku a to buď telefonicky, online nebo emailem. Pokud chcete poradit před objednáním, neváhejte se nás zeptat.

2.
Konzultace a zákrok

Po sjednaném termínu se potkáme v ordinaci, kde probereme problém či přání a zvolíme jen to řešení, které vám bude v danou chvíli nejvíce vyhovovat. Pakliže je řešením malý zákrok, můžeme ho provést ihned, v případě rozsáhlejších záležitostí naplánujeme vhodný nový termín.

3.
Kontrola a péče

Jakmile bude proveden zákrok, čeká nás ještě kontrola, abychom se ujistili, že vše proběhlo tak, jak mělo. Probereme taktéž další péči, která vám uleví od obtíží a pomůže udržet výsledek zákroku co možná nejdéle.

Estetická dermatologie – obličej, krk

Hydrolifting přináší obnovení hydratace a lifting v oblasti tváří.  Množství kyseliny hyaluronové v kůži se snižuje o 6 % za deset let. Ta spolu s vitamíny, aminokyselinami, nukleovými kyselinami, antioxidanty a minerály patří k důležitými látkám pro obnovu kůže. Rovnoměrnou intradermální aplikací v oblasti obličeje, krku, dekoltu či hřbetu rukou je možné velmi rychle doplnit jak léty ztracenou kyselinu hyaluronovou, tak ostatní klíčové živiny. Přímé injekční podání všech těchto přirozeně se vyskytujících látek do podkoží přináší dramatické omlazení pleti o desítku let.

Rekonvalescence žádná.

Doporučení po zákroku :

Hydrolifting je prováděn kanylou z 1-2 vpichů, jinak je kůže intaktní. Vhodné  je dodržovat pitný režim, vyvarovat se extrémním teplotám ( sauna, solárium, extrémní mráz ) po dobu cca 1 týdne. Lze používat běžnou kosmetiku, na kterou jste zvyklí. V případě potřeby lze make-up druhý den.

Nová metoda ošetření, která spojuje výplňové techniky a mezoterapii. Jedná se o účinnou anti-aging proceduru, která působí jako prevence proti stárnutí kůže a zastavuje rozvoj známek stárnutí – jako jsou vrásky, ztráta pevnosti, hutnosti, elasticity, pigmentací nebo nízká aktivace novotvorby kolagenu a elastinu. Obnovuje strukturu pleti a chrání ji před oxidačním stresem.

Ošetření je vhodné pro oblast tváře,krku, dekoltu a hřbetů rukou.

Pro optimální výsledky se doporučují 3 sezení v  intervalu 3 týdnů . Udržovací léčba 1 sezení každých 4-6 měsíců. Výsledky jsou dlouhotrvající až 9 měsíců.

Beauty booster ošetření lze kombinovat s chemickým peelingem, výplněmi a botulotoxinem. Délka zákroku trvá  přibližně  15-20 minut.  Ideální je lokální aplikace anestetického krému 30 – 45 minut před zákrokem.

Omezení po aplikaci :

 • mohou být drobné modřinky , mírné zarudnutí pleti
 • vystouplé pupence po vpichu jsou běžné a přetrvávají 4-12 hodin
 • omezení není jinak žádné
 • make-up lze aplikovat nejdříve po 4 hodinách , lépe druhý den po zákroku
 • lze používat krémy a kosmetiku druhý den po zákroku
 • Přináší hydrataci a omlazení pleti, obnovení struktury a jasu pokožky, zvýšení elasticity, vyhlazení jemných vrásek a prevenci stárnutí pokožky. Ošetření se opakuje po jednom měsíci , celkem 3 sezení. Udržovací jedno ošetření je doporučeno po 4-6 měsících.

  Zákrok je prováděn v lokální anestezii ( anestetický krém ) ultra tenkou  jehličkou nebo lze provést aplikaci speciální jemnou atraumatickou  kanylkou , v tomto případě lokální anestezie není třeba.

Chemický lékařský peeling kontrolovaným procesem obnovuje vrchní vrstvu kůže a současně přináší buněčnou stimulaci a regeneraci pokožky.

Dle indikace lékaře je aplikován buď speciální roztok chemického peelingu  na akné, mastnou pokožku s rozšířenými pory nebo rozjasňující peeling na pokožku s hypepigmentacemi a povadlou pletí.

 

Pleť je po zákroku prozářená a vyhlazená. Chemický lékařský peeling slouží jako doplňková léčba akné. Optimální je provedení tří až pěti ošetření s odstupem jednoho týdne. Zákrok trvá přibližně 15 minut. Jde o povrchový chemický peeling, 2. den může být pozorováno jemné olupování ošetřené oblasti. Pro aplikaci je vhodný obličej, dekolt nebo hřbety rukou.

Omezení po aplikaci :

 • během kůry chemického peelingu je nutné se vyvarovat návštěvě solária , pleť chránit před sluncem vhodným krémem s SPF 30 – 50+
 • pleť dostatečně promazávat vhodným hydratačním a zklidňujícím krémem
 • make-up lze druhý den po zákroku

Známky stárnutí spojené s činností mimických svalů mohou být efektivně odstraněny nebo korigovány pravidelnou aplikací botulotoxinu, který blokuje činnost podkožního svalstva a vyhlazuje tak povrch kůže. Efekt botulotoxinu je dočasný , trvá cca 5-6 měsíců.

Indikace: oblast mračivky, okolí očí,  čelo, povislé koutky úst, pomerančová kůže brady,  zúžení obličeje ( aplikace do žvýkacího svalu), mesobotox ( dekolt, tvář).

Omezení po aplikaci :

 • bezprostředně po zákroku a následující 4 hodiny neležet na zádech,nemasírovat a nenahřívat ošetřená místa, 4 hodiny se hluboce nepředklánět
 • 1-2 dny po aplikaci necvičit, nepít alkohol, nenavštěvovat saunu nebo solárium
 • make-up lze druhý den po zákroku
 • 14 dnů nechodit na masáže obličeje nebo kosmetické ošetření

 

Efekt zákroku nastupuje druhý den po aplikaci a rozvíjí se plně během následujících 14- ti dnů.

Biostimulační obnovující gel určený k biorestrukturalizaci pokožky obsahující vysoce čištěné polynukleotidy přírodního původu. Dochází k aktivaci procesů bioregenerace jak na hloubkové úrovni ( tuková, kostní a svalová tkáň), tak na úrovni samotné pokožky ( stimulace fibroblastů).

Aplikace je vhodná při ochablosti pleti, u drobných vrásek, kruhů pod očima, hloubkové hydrataci pleti, korekci jizviček, stimulaci kolagenu, doplněk léčby před a po zákrocích ( laser, plastická chirurgie ).

Protokol léčby lze kombinovat s jinými technikami ( botulotoxin,výplně,laser…).

Protokol předpokládá 2- 3 sezení s odstupem 2-3 týdnů, udržovací sezení následně po 3 měsících.

Ošetření  probíhá v lokální anestezii  krémem s lidocainem , po zákroku jsou patrné drobné vpichy , které odezní během 3-4 hodin.

Vhodné oblasti : oční okolí, víčka, tvář,krk,dekolt, hřbety rukou, kruhy pod očima

Omezení po aplikaci :

 • make-up lze druhý den po aplikaci
 • běžná kosmetika druhý den po aplikaci
 • mohou se vyskytnout drobné modřinky a mírný otok po aplikaci v místě vpichu

Dermální výplně s obsahem kyseliny hyaluronové umožní vyplnění vrásek a rýh. Používají se pro obnovu ztraceného objemu  ve středních partiích obličeje, tvarování brady, úpravu výrazových vrásek a kruhů pod očima, vyplnění a úpravu tvaru rtů, korekce hřbetů rukou a v neposlední řadě zlepšují strukturu pokožky. S ohledem na ošetřovanou oblast je při výběru aplikačního materiálu nutné vždy zohlednit jeho specifické vlastnosti, pouze tak lze dosáhnout těch nejlepších výsledků.

Výsledek aplikace musí být přirozený a je jedinečně přizpůsobený Vašemu obličeji a Vaší osobnosti.

Cílem je zdůraznit přirozenou krásu a obnovit mladistvý vzhled, harmonizovat tvář .

Aplikace je prováděna dle typu ošetření a indikace lékaře speciální atraumatickou kanylou nebo jehlou. Rekonvalescence je téměř nulová.

Omezení po zákroku :

 • neaplikovat make-up 12 hod po ošetření
 • nechodit do sauny , solária 2-4 týdny
 • omezit lehce mimiku 12 hod po ošetření
 • nechodit na kosmetická ošetření a masáže 1 měsíc  ( dle typu ošetřené lokality )
 • dodržovat pitný režim
 • nedotýkat se a nemasírovat
 • po ošetření rtů aplikovat hydratační zklidňující balzám na rty dle doporučení

Aplikace liftingových nití je miniinvazivní metoda, která  umožňuje repozici (lifting)  ochablých tkání, stimulaci kolagenu , lifting tváře bez chirurgického zákroku. Současně se zlepší textura pleti, jemné linky, vrásky, elasticita kůže. Výsledek je okamžitý, dlouhotrvající  ( 1,5 – 3 roky ).

Kdo je vhodným kandidátem :

-pacienti s mírnými až středními známkami poklesu pleti

-pokleslé obočí

-povislé čelo

-nepravidelnosti ve tváři

-nosoretní rýhy

-prověšené čelisti

-uvolněný,pokleslý obličej

-asymetrie tváře

-konturace tváře

-korekce nosu

 • Trvání efektu: 1,5-3 roky

Rekonvalescence a omezení po zákroku je minimální ( 1-3 dny).

Doporučení po zákroku :

 • 3 dny ponechat zalepená místa po vpichu
 • po 3 dnech odlepit náplast a dávat na místa vpichu antibiotickou mast předepsanou lékařem
 • 3 dny nemáčet
 • po zákroku na noc dle doporučení lékaře dávat fixační obličejovou masku cca týden
 • analgetika dle potřeby ( NE typu Ibuprofen ), lze Paralen tbl., Algifen kapky ….
 • nemasírovat
 • týden klidový režim
 • plánovaná stomatologická ošetření jsou vhodná po 14 dnech od zákroku
 • měsíc nechodit na kosmetické ošetření, masáže, do solária apod.

Po zákroku je vždy vyžadována kontrola po 2 – 4 týdnech.

24 hod fixační obličejová maska ( jen u někteých nití) ,

 

DermaPen (mikrojehličky) jsou nástrojem pro terapii, která vede k regeneraci pokožky (auto micro needle therapy system). Je to forma mezoterapie využívaná pro revitalizaci pokožky, lifting pokožky, výživu vlasů, snížení tukových zásob, léčbu akné a zlepšení tonusu pleti. Zákrok je téměř bezbolestný, skládá se ze třech základních ošetření po měsíci.

Velmi oblíbenou formou je Microgold , kdy se pomocí speciálních jehliček aplikuje směs hyaluronové kyseliny, vitamínů, botulotoxinu do pokožky tváře, dekoltu, krku. Dochází k prozáření pleti, redukci rozšířených poru, vypnutí pokožky, stimulaci kolagenu.

Omezení po zákroku :

 • make up lze druhý den , stejně tak běžnou kosmetiku
 • mohou být drobné modřinky
 • několik hodin po ošetření je pokožka zarudlá a mírně oteklá
 • během kůry a 2 týdny po ošetření omezit pobyt na slunci , používat vysoký SPF 50+ , nechodit do sauny, solaria, ne na kosmetické ošetření

Léčebná dermatologie – obličej, krk

Nečistá pleť, rozšířené póry, zánětlivé pupínky a cysty. Takové jsou projevy jednoho z nejčastějších kožních onemocnění, které je třeba léčit. Akné je esteticky rušivé a často velmi bolestivé. V poslední době nepostihuje jen mladistvé, ale i dospělé vlivem hormonálních změn, stresu a působením vlivu prostředí. Je celá řada léčebných možností. Jsou založeny na vědecky podložených zkušenostech a doporučeních. Základem je důkladné čištění pleti, lékařský peeling, lékařem individuálně stanovená lokální nebo/a celková terapie.

Rosacea je onemocnění postihující především obličej. Projevuje se zarudnutím, zánětlivými pupínky a rozšířenými žilkami. Onemocnění má řadu forem, od nichž se odvíjí také jejich léčba. Terapie zahrnuje předepsání lokálních přípravků. V těžších případech je nutná celková léčba, velmi účinná je  aplikace IPL. Ochrana před UV zářením je pro pacienta stěžejní. Z režimových opatření je důležité vyvarovat se sálavému teplu, pobytu v sauně, pobytu v mrazech . V dietě se vyvarujte konzumaci horkých a kořeněných jídel  a nápojů.

Chronické zánětlivé onemocnění se sklonem k recidivám nejčastěji postihuje ženy ve věku 20-45 let. V posledních letech přibývá případů výskytu onemocnění i u mužů,  ale může se objevit také u dětí (nejčastěji v období před pubertou). Vyšetření erudovaným dermatologem je nutné. Pacienta je třeba poučit zejména o režimových opatřeních a zavedení adekvátní terapie.

Bradavice ( verruca vulgaris) jsou virové kožní onemocnění, které probíhá v různé klinické formě. Je známa řada virů napadající lidskou kůži a sliznice – především se jedná o lidský papillomavirus (HPV). Častým místem vzniku bradavic jsou například plosky nohou, kde onemocnění bývá velmi bolestivé. Při léčbě bradavic upřednostňujeme kombinovanou lokální léčbu terapeutickými roztoky s  laserovým a mechanickým odstraněním afekce.

Herpes neboli opar je jednou z nejčastějších a nejnepříjemnějších virových infekcí. Propuká nejčastěji na kůži. Infekce postihuje nejčastěji rty a jejich okolí nebo oblast genitálií. Ovšem může být postižena kterákoliv oblast na těle. Onemocnění je vysoce nakažlivé, proto je nutné řádné poučení pacienta. Léčba je lokální, eventuálně celková. V případě častých recidiv je vhodné imunologické vyšetření.

Jedná se o kosmeticky rušivě působící hyperpigmentace zpravidla na čele, spáncích a tvářích. Neexistuje prakticky žádná metoda, která by zajistila dlouhodobý léčebný efekt. Podle zkušeností MUDr. Neradové je nutné  léčbu kombinovat . Součástí terapie je aplikace laseru , intenzivního pulsního světla v kombinaci s lékařským peelingem s obsahem aktivních ingrediencí nebo v kombinaci s vhodnou dermokosmetikou. . Pro pacienta je nutná ochrana před sluncem.

Mateřská znaménka mohou být vrozená nebo se vyvíjí během života. V rámci onkologické prevence je vhodné vyšetření znamének kvůli vzniku melanomu. Jedná se o nejnebezpečnější formu rakoviny kůže. Vznik kožního melanomu se zvyšuje už desítky let. Díky řadě edukačních programů a zlepšující se diagnostice se významně zvyšuje zachycení melanomu v jeho časných stadiích. Nedílnou součástí primárního vyšetření pacientů s pigmentovými znaménky je vyšetření dermatoskopem, který umožňuje přesnější, a tím i spolehlivější stanovení diagnózy u klinicky nejasných ložisek.

Pro suchou kůži je charakteristický úbytek kožních lipidů a/nebo snížená hydratace. Je častým problémem nejen v zimních měsících. Existuje řada příčin suché kůže jako například nedostatečná funkce mazových žláz nebo nedostatečná vazebná kapacita pro vodu. Naši pacienti jsou po dermatologickém vyšetření důkladně poučeni o péči o pokožku (mytí, následná péče po koupeli atd.) a jsou seznámeni s produkty lékařské dermokosmetiky vedoucí k obnově elasticity a hydratace pleti. Součástí je také výživové poradenství. V některých případech je těžké odlišit pouhou suchou kůži od skutečného kožního onemocnění, třeba neurodermitis. Důležitou roli pak hraje zkušené oko dermatologa a jeho vědomosti. Velký důraz klade MUDr. Neradová na individuální léčebnou péči, která je založena na nejnovějších poznatcích v oboru, a na výběr dermokosmetiky.

Léčba jizev a jejich korekce musí být vedena pouze kvalifikovaným dermatologem. Prvním krokem je správná diagnóza. V závislosti na ní se urči adekvátní léčebný postup. MUDr. Neradová ošetřuje své pacienty individuálně metodami jako je například infiltrace jizvy roztoky s obsahem kortikosteroidů,  dermální výplně ,frakční laser , polynukleotidy apod.

Umožňuje zpřesnit diagnózu pigmentových lézí. U pacientů s mnohočetnými znaménky napomáhá rozhodnout, které znaménko odstranit a které nikoliv. Napomáhá rozlišit zhoubné pigmentace od nezhoubných.

Molusca contagiosa je onemocnění virového původu, které má charakter drobných voskově lesklých bradaviček s centrální vkleslinkou. Přenáší se přímým kontaktem. Odstranění dermatologickou kyretkou, lze v lokální anestezii.

Bradavice jsou virové onemocnění, které se přenáší přímým kontaktem. Projevují se typickými bradavičkami různé velikosti nejvíce na prstech, hřbetu rukou, na dlaních a ploskách, kde mohou bolet. Vždy je nutné vyšetření dermatologem k zavedení adekvátní léčby.

Atopický ekzém představuje systémové onemocnění, vyžadující mezioborovou spolupráci a léčbu. Jde o neinfekční, zánětlivé postižení kůže. Atopický ekzém se vyskytuje ve třech rozdílných formách, které se liší obdobím vzniku a vzhledem kožních projevů. Průběh onemocnění je u každého dítěte jiný. První je kojenecká forma (ekzém na tvářích a čele, hlavě, těle, nohou), následuje dětská forma (vyrážka v loketních a podkolenních jamkách, na krku, zápěstí a hřbetu rukou). Nabízíme individuální nastavení léčebného plánu, který zahrnuje lokální terapii, celkovou léčbu, režimová a výživová doporučení.

Plenková dermatitida neboli opruzení se vyskytuje v každém věku dítěte na místech tzv. vlhké zapářky (genitál, třísla, podpaží, kožní záhyby na krku atd.). Kůže je zarudlá, mokvající, může se infikovat a objeví se hnisavé puchýřky a plošky. Základem léčby je časté přebalování dítěte a zavedení vhodné místní terapie dermatologem.

Impetigo je onemocnění, jehož původcem jsou bakterie. Na kůži dochází k výsevu puchýřků s čirým až zkaleným obsahem a mohou být zvětšeny lymfatické uzlinky. Impetigo dítě svědí. Dermatologická léčba představuje lokální eventuálně celkovou antibiotickou terapii a režimová opatření. Zabraňte dítěti, aby si na postižená místa sahalo a škrábalo puchýřky, docházelo by tak totiž k šíření infekce po těle.

Probatorní excize je odebrání vzorku kůže malým kruhovým skalpelem v lokální anestezii z diagnostických důvodů za účelem histologického vyšetření.

Abraze (kyretáž) zahrnuje povrchové snesení kožních výrůstků a stařeckých bradavic (verruca seborrhoica).

Totální excize je kompletní odstranění kožních útvarů z léčebných nebo kosmetických důvodů v lokální anestezii, následuje histologické vyšetření útvarů.

Shave excize představuje povrchové snesení kožních výrůstků v lokální anestezii.

 

Laserová dermatologie

Diodový epilační laser, který jako první na trhu kombinuje dvě vlnové délky 810nm a 755nm . Výsledkem je velmi rychlá a účinná permanentní redukce pigmentovaného i minimálně pigmentovaného ochlupení. Vysoký špičkový výkon laseru, kombinace vlnových délek a aplikátor s účinným chlazením jsou zárukou minimální bolestivosti a hlavně vysoké efektivity a rychlého nástupu účinku.

Doporučení :

nejméně 5 týdnů před zákrokem chloupky nevytrhávat
den před zákrokem nebo v den zákroku chloupky oholit
není vhodné aplikovat na výrazně opálenou pokožku

Zákrok se opakuje po 4-8 týdnech, interval mezi sezeními se postupně prodlužuje.

Po zákroku :
Na ošetřená místa se doporučuje aplikovat zklidňující pěna nebo krém ( např.Panthenol pěna, Bepanthen krém, Cicalfate krém…)

 

Nový laserový přístroj Youlaser MT představuje jednu z nejmodernějších a unikátních laserových technologií v oblasti laserové dermatologie. Jedná se o jediný laser na světě umožňující v jednom momentu působení 2 laserových vlnových délek na kůži. Díky nejmodernější laserové technologii je paprsek zaměřen pouze na odstraňovanou tkáň, lze tedy říci, že nedochází tak výrazně k tepelnému poškození zdravé kůže (což se například děje u standardního CO2 laseru). Díky danému se urychluje rekonvalescence a hojení po provedeném zákroku. Jedná se tedy o techniku maximálně šetrnou.

Dermatochirurgické ošetření : odstranění benigních výrustků, pigmentací, laserová chirurgie

Prováděno v lokální anestezii, po zákroku hojení stroupkem.

 

Frakčníí laserové ošetření : korekce jizev, akné, fotoomlazení , laserový peeling

Hojení 2-5 dnů dle typu zákroku.

Lumecca představuje nejvýkonnější IPL na trhu ( „Laser-like IPL „), které dodává 3x více energie  ( až hodnoty laseru) v oblasti vlnových délek 500-600 nm a zvyšuje účinnost odstranění červených a hnědých skvrn.

Lumecca IPL  je vysoce účinné na redukci až odstranění cévních a pigmentových lézí,  kompletní fotorejuvenaci s jedním až dvěma ošetřeními. Díky Intenzivně chladícímu safírovému nástavci jde o téměř  bezbolestnou proceduru ( pocitově jako šlehnutí gumičkou ). Pro dosažení požadovaného výsledku je nutné méně opakování zákroků než u jiných IPL.

Zákrok se opakuje po 3- 4 týdnech .

Doporučení :
-po zákroku je pokožka prohřátá a pocitově několik hodin po ošetření cítíté více či méně mírné pálení
-promazávat zklidňujícím krémem několik dnů
-make-up lze po 24 hodinách
-vyvarovat se slunění týden , při pobytu na slunci používat krém s SPF 50+

Přelomová technologie Morpheus8 představuje revoluční ošetření na bázi mikrojehličkové radiofrekvence, stala se celosvětovým hitem, na toto ošetření nedají dopustit celebrity jako Kim Kardashian, Eva Longoria, Gwyneth Paltrow …. Kombinace mikrojehličkování a radiofrekvence se dosahuje synergického působení, dochází ke stimulaci tvorbu kolagenu a elastinu v hlubších vrstvách pokožky,rejuvenaci epidermis.
Výsledkem je redukce vrásek, konturace tváře, vyhlazení pleti a jizviček, zpevnění kůže. Ošetření pokožky probíhá v hloubce dle nastavení od 5mm až do 7mm . Tato minimálně invazivní technologie může být použita v oblasti tváře i těla.

Efekt : výrazné omlazení a zpevnění pleti
zpevnění kontur ( dolní čelist, tzv.syslíky, podbradek,povislá kůže kolen,paží,krku,břicha…)
korekce jizev po akné, redukce pórů
zlepšení textury pleti
korekce strií
korekce nadměrného pocení

Počet sezení : 1 – 2 ošetření ( odstup nejméně 1 měsíc)

Po ošetření je pokožka začervenalá, objevuje se pocit pálení a pnutí, samovolně odezní během několika hodin. Jemné otoky nebo stroupky mizí během několika dnů.
Po ošetření je nutné vyhýbat se pobytu na slunci, používat ochranný krém s SPF 50+. Make-up nepoužívat 48 hodin po zákroku.

Objednejte se na konzultaci a vše společně probereme
Rezervovat termín

Vážení pacienti, od 1.1. 2024 se na Vás budeme těšit v nových, krásnějších a větších prostorách na adrese: Koliště 141/47, Brno (1.poschodí). Ordinace v Kuřimi nebude po tomto datu již v provozu.