• Domů
  • Blog
  • Jak probíhá zvětšování rtů?

Jak probíhá zvětšování rtů?

Co se děje před zákrokem?

Nejdříve ze všeho probíhá konzultace s lékařem, kterému svěříte svá přání a očekávání. Během tohoto setkání specialista vyhodnotí možnosti a doporučí nejlepší postup, díky kterému bude dosaženo požadovaného výsledku.

 

Před zákrokem není potřeba žádná speciální příprava. Jedná se o krátký zákrok, po kterém můžete odejít domu. Avšak nedoporučujeme zákrok provádět v době, kdy žena menstruuje. Rty by totiž mohly více krvácet a celkově je zákrok bolestivější. Překážkou pro výkon je také těhotenství, akutní virová a bakteriální onemocnění, onkologické onemocnění a další.

Typy augmentace

Existují různé metody vyplnění rtů, přičemž nejčastěji používanými jsou injekce dermálních výplní nebo vlastního tělesného tuku. Dermální výplně často obsahují látky jako je kyselina hyaluronová, která dodá rtům objem a plnost. Tyto látky jsou lidskému tělu zcela přirozené. Efekt takovéto výplně vydrží 6-12 měsíců, avšak záleží na přesném typu výplně a na stáří pacienta.

Další možností je trvalá augmentace, u které je nutno přistoupit k chirurgickému zákroku.

Samotný zákrok

Před samotnou aplikací je možno oblast znecitlivět pomocí anestetika. Výplň se aplikuje pomocí tenkých jehel či kanylek do předem definovaných oblastí rtů. Pokud se ptáte, zda bolí operace rtů, můžeme Vás ujistit, že nejde o nic vážného. Zákrok je spíše nepříjemný než bolestivý.

Po zákroku

Po augmentaci je pacientovi doporučeno dodržovat určitá opatření pro optimální hojení a minimalizaci možných komplikací. Bezprostředně po zákroku doporučujeme vyhnout se pobytu v horkém prostředí (sauna, pobyt na slunku), UV záření a kouření. Po dobu 24 hodin by měl být omezen pohyb rtů, doporučujeme tedy stravu kašovitou. S fyzickou zátěží je dobré počkat dva dny po zákroku.
Po zákroku se objevuje otok, případně i malé modřinky. Pociťovat můžete také pnutí a tlak. Rty promazávejte běžným balzámem, mohou se totiž lehce olupovat. Objevit se mohou také malé bulky, které lze rozmasírovat.

Augmentace rtů je velkým trendem poslední doby. Se zrychleným postupem technologií a výzkumu lze očekávat, že budoucnost zvětšování rtů přinese ještě přesnější a přirozenější výsledky. Pokud stále váháte nebo máte doplňující dotazy, podívejte se na další článek, ve kterém MUDr. Martina Neradová Richterová odpovídá na nejčastější otázky. Případně se nám nebojte ozvat, domluvíme se na konzultaci a společně vymyslíme nejschůdnější cestu.

Objednejte se na konzultaci a vše společně probereme
Rezervovat termín

Vážení pacienti, od 1.1. 2024 se na Vás budeme těšit v nových, krásnějších a větších prostorách na adrese: Koliště 141/47, Brno (1.poschodí). Ordinace v Kuřimi nebude po tomto datu již v provozu.