Jak se účinně zbavit strií

Co jsou strie? Strie neboli pajizévky jsou jedním z nejčastějších estetických problémů, které mohou potrápit jak ženy, tak muže. Tyto červené až fialové jizvy, které postupem času samy blednou, mohou být způsobeny mnoha faktory. Rychlý nárůst hmotnosti, strie po porodu, genetika, hormonální změny či nadměrné cvičení. To všechno může stát za vznikem strií. Objevit se mohou téměř kdekoli. Nejčastěji vídáme strie na prsou, strie na nohou, hýždích a bocích. Ale nevěste hlavu, existuje několik způsobů, jak se zbavit strií a jak jim předcházet.

Prevence

Pokud se u Vás strie zatím neobjevily nebo chcete zamezit dalšímu vzniku, je třeba přijmout preventivní opatření. Co pomáhá na strie?

 

Úplným základem je pečlivá hydratace kůže, a to zevnitř i zvenku. Dostatečný přísun tekutin, denně dva až tři litry vody, podporuje elasticitu kůže a může tak minimalizovat vznik strií. Používejte speciální krémy a oleje na zpevnění pokožky. Tyto přípravky obsahují látky jako je retinol, kyselina hyaluronová, vitamín E nebo olej z růže šípkové. Posílení pojivové tkáně můžete napomoci i pravidelnými masážemi.

 

Zdraví pokožky a prevenci vzniku strií napomůže také zdravá strava. Svůj jídelníček tvořte tak, aby byl pestrý na vitamíny, minerály a živiny. Zdravým životním stylem budeme ještě pokračovat. Pravidelnou fyzickou aktivitou totiž můžete pomoci udržet pokožku pružnou a zvýšit její elasticitu. Doplňte svůj tréninkový režim o cviky, které posilují svaly a zlepšují krevní oběh. Na mysli ale stále mějte, že strie vznikají i v důsledku rychlého růstu svalové hmoty. Nic se tedy nemá přehánět.

Mohu se strií nadobro zbavit?

Pravděpodobně se strií nikdy nadobro nezbavíte. Můžete je však výrazně zredukovat a snížit jejich viditelnost již zmíněnými preventivními opatřeními. Po čase budou strie natolik vybledlé, že nebudou téměř znatelné.

 

A co na strie, pokud jsou velmi viditelné a nedaří se je dostat pod kontrolu? Existují korektivní zákroky, jako je laserové ošetření, mikrodermabraze, tedy odstranění tenké vrchní vrstvy kůže, nebo chemický peeling. Tyto procedury mohou pomoci snížit viditelnost strií tím, že podporují obnovu kůže a zlepšují její texturu.

 

Je však důležité umět se přijmout i s těmito nedostatky. Pokud se u Vás strie objeví, nepanikařte, jedná se o naprosto normální projev fungování lidského těla. Zároveň je důležité mít reálná očekávání. Strie nelze vždy úplně odstranit, ale projevy mohou být výrazně zlepšeny pomocí správné péče a léčby. Pokud jste si nejistí, jaký přístup je pro Vás ten správný, neváhejte a obraťte se na nás. Rádi Vám poradíme.

Objednejte se na konzultaci a vše společně probereme
Rezervovat termín

Vážení pacienti, od 1.1. 2024 se na Vás budeme těšit v nových, krásnějších a větších prostorách na adrese: Koliště 141/47, Brno (1.poschodí). Ordinace v Kuřimi nebude po tomto datu již v provozu.