• Domů
  • Blog
  • Jak správně pečovat o pleť na jaře?

Jak správně pečovat o pleť na jaře?

Dostatečná hydratace

Mrazivé teploty daly naší pokožce zabrat. Pokud jste přes zimu nepoužívali vhodné kosmetické přípravky nebo máte přirozeně sušší pleť, může být po zimním období velmi dehydratovaná.  Kůži proto dopřejte hloubkovou hydrataci, která napomůže k celkové regeneraci a nastartování metabolismu. Důležité pro její obnovu a správnou funkci je také doplnění chybějících aminokyselin, antioxidantů, minerálů a vitamínů, které za poslední měsíce ztratila.

Jak na to?

Způsobů existuje nespočet. Záleží, jakého efektu chcete docílit a v jaké formě vaše pleť je. Pokud pociťujete pouze mírné zatížení, vsaďte na kvalitní kosmetiku. Nedám dopustit na dermokosmetiku firmy Teoxane, bezkonkurenční je sérum s koncentrovanou kyselinou hyaluronovou, denní projasňující a hydratační krém, noční reparační krém nebo noční domácí peelingová kůra.

Pokud máte pocit, že potřebujete zvolit vydatnější řešení k obnově pokožky s proti stárnoucím efektem, doporučujeme ošetření tzv. beautybooster. Je to forma mezoterapie, která má všestranné účinky díky unikátnímu složení. Kromě hloubkové, dlouhodobé hydratace a doplnění všech základních živin vám přinese také anti-aging efekt, nastartuje kožní metabolismus, podpoří tvorbu kolagenu a odstraní jemné vrásky. Aplikaci lze provádět v obličejové oblasti, na krku, v dekoltu a na hřbetech rukou.

Zdravý životní styl

Zdravá strava či dodržování pitného režimu jsou neopominutelné jak pro správnou životosprávu, tak pro vaši pokožku. Jinými slovy dostatečně pijte a posílejte do žaludku kvalitní potraviny. Vaše tělo se vám královsky odmění – budete se totiž cítit lépe. Důležitý je také pohyb. Ačkoliv zimní období bývá méně aktivní, zkuste svoji formu získat zpět. S přicházející oblevou se můžete vrátit ke sportům, které jste kvůli nízkým teplotám museli pověsit na hřebík. Vyrazte načerpat novou životní energii do přírody. Kombinace sportování a pobytu na čerstvém vzduchu vám pomůže tělo nejlépe probrat po zimním spánku.

Jarní slunce je zrádné

I když máte pocit, že jarní paprsky nemůžou mít na vaši pokožku žádný vliv, dejte pozor. Kůže je v tomto období opravdu citlivá a sluneční záření velmi intenzivní. Nezapomínejte používat kvalitní dermokosmetiku, která má UV faktor alespoň 30. Jedině tak bude vaše pleť dobře chráněná.

A poslední rada závěrem. Nezapomínejte na znaménka. Před nastupujícím obdobím plného žhavého slunce vřele doporučuji vydat se zkontrolovat mateřská znaménka. Tak a teď už vás nic nepřekvapí.

 

Hodně elánu v jarních měsících přeje

MUDr. Martina Neradová Richterová

Objednejte se na konzultaci a vše společně probereme
Rezervovat termín

Vážení pacienti, od 1.1. 2024 se na Vás budeme těšit v nových, krásnějších a větších prostorách na adrese: Koliště 141/47, Brno (1.poschodí). Ordinace v Kuřimi nebude po tomto datu již v provozu.