Udělejte si čas pro sebe

Jak u nás probíhá spolupráce ve 3 krocích

1.
Objednání a dotazy

Začátek naší společné cesty je na vás – stačí se objednat. Buď telefonicky nebo je vám k dispozici náš e-mail. Pokud máte nějaké otázky před samotným objednáním, neváhejte se na nás obrátit.

2.
Konzultace a zákrok

V ordinaci společně zkonzultujeme, jaké máte přání či problém. Zvolíme takové řešení, které vám bude nejvíce vyhovovat. Potom se před vámi otevřou dvě možnosti. Pokud se jedná o menší zákrok, můžeme ho provést hned. V případě rozsáhlejšího zásahu najdeme jiný vhodný termín.

3.
Kontrola a péče

Po provedeném zákroku vás čeká ještě kontrola, abychom se přesvědčili, že je vše v pořádku. Také se pobavíme o další péči, která vám uleví od vašich obtíží nebo vám pomůže udržet vaši pokožku v té nejlepší formě.

Estetická medicína

Úvodní slovo MUDr. Neradové Richterové

Estetická dermatologie není jedinou oblastí, která mne v dermatologii zajímá. Má však určitý půvab a možnosti, které se velmi dynamicky vyvíjejí. Oslovuje mne svou snahou vylepšit vzhled lidského těla, ať už změněného následkem nemocí nebo čistě jen potřebou jedince být hezčí. Vylepšený stav kůže pak pozitivně ovlivňuje nejen pacienta samotného, ale má vliv i na jeho okolí. Je třeba také připomenout, že vše má své hranice a estetická dermatologie není všemocná, preferuji výsledek co nejpřirozenější, od čehož se odvíjí i metody, které ve své práci využívám.

Metody

Nechirurgické a nepřístrojové postupy estetické medicíny určené pro ošetření obličeje přinášejí výborné výsledky díky použití jednoduchých, neinvazivních, atraumatických a snadno opakovatelných technik. Cílem moderní estetické péče by mělo být nejen odstranit vrásky, obnovit objem obličeje a vyplnit rty, ale především zlepšit kvalitu pleti a zpomalit její stárnutí. Navíc vše rychle, bezpečně a s přirozeným efektem.

Hydrolifting přináší obnovení hydratace a schopnosti výživy kůže. Množství kyseliny hyaluronové v kůži se snižuje o 6 % za deset let. Ta spolu s vitamíny, aminokyselinami, nukleovými kyselinami, antioxidanty a minerály patří k důležitými látkám pro obnovu kůže. Rovnoměrnou intradermální aplikací v oblasti obličeje, krku, dekoltu či hřbetu rukou je možné velmi rychle doplnit jak léty ztracenou kyselinu hyaluronovou, tak ostatní klíčové živiny. Přímé injekční podání všech těchto přirozeně se vyskytujících látek do podkoží přináší dramatické omlazení pleti o desítku let.

Tato metoda estetické medicíny využívá k aplikaci intradermální injekce výživných a hydratačních roztoků. Jedná se o účinnou anti-aging proceduru, která působí jako prevence proti stárnutí kůže a zastavuje rozvoj známek stárnutí – jako jsou vrásky, ztráta pevnosti, hutnosti, elasticity, pigmentací nebo nízká aktivace novotvorby kolagenu a elastinu. Mezoterapii lze kombinovat s chemickým peelingem, výplněmi a botulotoxinem. Místa aplikace jsou obličej, krk, dekolt, záda a hřbet rukou. K získání viditelně omlazené kůže jsou nezbytná čtyři nebo pět sezení obvykle s čtrnácti denní pauzou. Zákrok trvá přibližně 20 minut.

Chemický peeling kontrolovaným procesem odstraňuje vrchní vrstvu kůže a současně přináší buněčnou stimulaci a regeneraci pokožky. Jedná se o aplikaci unikátního koktejlu s obsahem kyseliny glykolové, protizánětlivých složek (vitamín A, C a E), výtažku z moruší a chaluh. Po tom následuje aplikace speciálního rehydratačního roztoku.

Pleť je po zákroku prozářená a vyhlazená. Může také sloužit jako doplňková léčba akné. Optimální je provedení tří až pěti ošetření s odstupem jednoho týdne. Zákrok trvá přibližně 20-30 minut. Pro aplikaci je vhodný obličej, dekolt nebo hřbety rukou.

Mezopeel představuje kůru o třech sezeních. Jedná se o kombinaci peelingu a mezoterapie. Indikace: matná a unavená kůže, prozáření, rehydratace, účinná biorevitalizace.

Známky stárnutí spojené s činností mimických svalů mohou být efektivně odstraněny pravidelnou aplikací botulotoxinu, který blokuje činnost podkožního svalstva a vyhlazuje tak povrch kůže. Indikace: oblast glabely, okolo očí, dále čelo, depresor anguli oris a platysma.

Zkuste moderní kombinovanou anti-aging proceduru Mezobotox (polyrevitalizační roztok NCTF 135 + botulotoxin). Ošetření obličeje probíhá pomocí velmi povrchních mikroinjekcí. Cílem je odstranění vrásek a linek, novotvorba kolagenu a elastinu.

Dermální výplně s obsahem kyseliny hyaluronové umožní vyplnění vrásek a rýh. V případě použití přípravku s vysokou hustotou jsou schopny substituovat objem obličeje a provést korekci jeho kontur. Ošetření: rty (kontury, červeň rtu), nosortní rýhy, brada, tváře, kontury.

Je to nová technika revitalizace a obnovy pleti díky aktivaci vlastního kožního reparačního systému. Dochází při ní ke stimulaci tvorby vlastního kolagenu a elastinu, během zákroku se zvyšuje se průnik účinných látek do pokožky. Indikace: kožní nerovnosti, jizvy po akné, dehydratovaná a povadlá pleť, rozšířené póry, pigmentace. Protokol metody zahrnuje tři sezení s odstupem dvou týdnů až měsíce v závislosti na typu pleti a indikaci. Oblasti: obličej, krk, dekolt.

Nová liftingová metoda je založená na implantaci několika mini-vláken, která vytváří síť, jenž funguje jako podpora pro tkáň. Poskytuje okamžitý liftingový efekt za současné podpory kolagenu. Stimuluje omlazení pleti, přináší vitalitu, pružnost a světlejší tón pleti. Zlepšuje vzhled drobných vrásek, nosoretních rýh a kůže bez pružnosti. Metoda je miniinvazivní, pacient se zařadí do běžného života ihned po zákroku. Na pokožku lze aplikovat make-up. Zákrok trvá cca 30 minut. Je bezpečný a prakticky bezbolestný.

Co lze ošetřit: nosoretní rýhy, vrásky, zvýšení obočí, vrásky na čele, krk, dekolt, ruce, hřbety rukou, dvojitá brada, břicho apod.

Trvání efektu: 2-3 roky

DermaPen (mikrojehličky) jsou nástrojem pro terapii, která vede k regeneraci pokožky (auto micro needle therapy system). Je to forma mezoterapie využívaná pro revitalizaci pokožky, lifting pokožky, výživu vlasů, snížení tukových zásob, léčbu akné a zlepšení tonusu pleti. Zákrok je téměř bezbolestný, skládá se ze třech základních ošetření po měsíci.

Jde o novější miniinvazivní metodu estetické medicíny, která je doporučena pacientům s výraznějšími kožními převisy, ochablou pokožkou a pacientům, kteří jsou vhodní k chirurgickému faceliftu. Zákrok nevyžaduje rekonvalescenci, je pouze doporučeno nosit speciální fixační obličejovou masku 2-3 dny, poté už jen na noc 1-3 týdny. Efekt je viditelný okamžitě s postupným dalším zlepšováním. Je možné ošetření provést postupně v několika sezeních. Buď jednotlivé lokality, nebo celý obličej najednou.

Ženské pohlavní orgány stejně jako ostatní oblasti těla podléhají stárnutí. Během menopauzy je tato oblast negativně ovlivněna úbytkem produkce estrogenů. Změny se týkají především samotné vaginální sliznice, ale v nemalé míře také velkých stydkých pysků. Dochází ke snížení jejich elasticity, stárnutí kůže a dehydrataci.

 

Vyhlazení velkých stydkých pysků, zvýšení hydratace a podpora syntézy kolagenu a elastinu umožňují speciální pro tuto oblast indikované výplně na bázi hyaluronové kyseliny a mannitolu. Kromě výše popsaných efektů, za které je odpovědná molekula přirozeně se vyskytující hyaluronové kyseliny, působí také antioxidant mannitol. Ten zamezuje rychlému odbourávání kyseliny hyaluronové, zejména v prvních hodinách po aplikaci, a snižuje míru otoku po aplikaci výplně.

 

Průběh ošetření: po aplikaci lokální injekční anestezie je aplikována výplň Desirial Plus speciální tenkou kanylkou do pokožky velkých stydkých pysků. Procedura trvá přibližně 20 minut.

 

Indikace: morfologické změny velkých stydkých pysků vzniklé geneticky nebo vlivem hormonálních změn a stárnutím organismu, to znamená jejich atrofie, hypotrofie (úbytek objemu), estetické důvody

 

Výsledky:

  • posilnění a podpora ochranné funkce velkých stydkých pysků
  • estetická korekce vulvo-vaginální oblasti

Dermatologie

Co je to dermatologie?

Dermatologie neboli kožní lékařství je obor medicíny.  Soustředí se na péči o kůži a její deriváty jako jsou třeba nehty nebo potní žlázy. Zabývá se chorobami, které mohou kůži postihnout. Mezi ty patří akné, bradavice nebo herpes. Ale i péče o mateřská znaménka, jizvy a suchou kůži. Kůže dětí může být také postižena zánětem, infekcí, alergií nebo tumorem. Dětská pokožka má řadu svých specifik a vyžaduje odlišný léčebný přístup. V naší ordinaci provádíme také léčbu základních dětských dermatologických diagnóz.

Dermatochirurgie

Dermatochirurgické metody umožňují odstranění kožních výrůstků (fibromy, keratosy, znaménka, bradavice, histiocytomy a další) nejrůznějšími postupy vždy s následným histologickým vyšetřením.

Nová metoda využívající přístroj Youlaser MT je určena ke korekci nedokonalostí pleti – jako je její zjemnění, vypnutí, odstranění projevů stárnutí, barevných změn, jizev atd. Jedná se o neinvazivní proceduru aplikovanou ideálně v rámci jednoho sezení s minimální dobou rekonvalescence.

 

Unikátní laserová platforma Youlaser MT jako první na světě kombinuje frakční CO2 laser 10600 nm s laserovým paprskem 1540 nm. Tato exkluzivní technologie spojuje výhody ablativních a neablativních laserů. A její využití je jak na poli dermatologie, tak estetické medicíny.

 

Platforma Youlaser MT Mixed Mode (kombinace CO2 10600nm a GaAs 1540nm) je indikovaná pro skin resurfacing pro ošetření: vrásek, povadlé pleti, dyschromie, jizev po akné, hypertrofických jizev, atrofických (vpadlých) jizev, rozšířených pórů kdekoliv na těle (tvář, krk, ruce, dekolt, záda atd.).

 

V oblasti laserové chirurgie je speciální chirurgický mód určen k ošetření a odstranění: keratosy, fibromů, bradavic, syringomu, rhinophymy, hypertrofických jizev, condylomat, molusek, pyogenního granulomu, neurofibromů a ostatních nezhoubných výrůstků na kůži.

Nečistá pleť, rozšířené póry, zánětlivé pupínky a cysty. Takové jsou projevy jednoho z nejčastějších kožních onemocnění, které je třeba léčit. Akné je esteticky rušivé a často velmi bolestivé. V poslední době nepostihuje jen mladistvé, ale i dospělé vlivem hormonálních změn, stresu a působením vlivu prostředí. Je celá řada léčebných možností. Jsou založeny na vědecky podložených zkušenostech a doporučeních. Základem je důkladné čištění pleti, lékařský peeling, lékařem individuálně stanovená lokální nebo/a celková terapie.

Rosacea je onemocnění postihující především obličej. Projevuje se zarudnutím, zánětlivými pupínky a rozšířenými žilkami. Onemocnění má řadu forem, od nichž se odvíjí také jejich léčba. Terapie zahrnuje předepsání lokálních přípravků. V těžších případech je nutná celková léčba, dále aplikace IPL. Ochrana před UV zářením je pro pacienta stěžejní.

Bradavice jsou virové kožní onemocnění, které probíhá v různé klinické formě. Je známa řada virů napadající lidskou kůži a sliznice – především se jedná o lidský papillomavirus (HPV). Častým místem vzniku bradavic jsou například plosky nohou, kde onemocnění bývá velmi bolestivé. Při léčbě bradavic upřednostňujeme kombinovanou lokální léčbu terapeutickými roztoky s mechanickým odstraněním afekce. V některých lokalitách je vhodné užití tekutého dusíku.

 

Herpes neboli opar je jednou z nejčastějších a nejnepříjemnějších virových infekcí. Propuká nejčastěji na kůži. Infekce postihuje nejčastěji rty a jejich okolí nebo oblast genitálií. Ovšem může být postižena kterákoliv oblast na těle. Onemocnění je vysoce nakažlivé, proto je nutné řádné poučení pacienta. Léčba je lokální, eventuálně celková. V případě častých recidiv je nutné stanovit komplexní léčebný plán.

Chronické zánětlivé onemocnění se sklonem k recidivám nejčastěji postihuje ženy ve věku 20-45 let. V posledních letech přibývá případů výskytu onemocnění i u mužů,  ale může se objevit také u dětí (nejčastěji v období před pubertou). Vyšetření erudovaným dermatologem je nutné. Pacienta je třeba poučit zejména o režimových opatřeních a zavedení adekvátní terapie

Jedná se o kosmeticky rušivě působící hyperpigmentace zpravidla na čele, spáncích a tvářích. Neexistuje prakticky žádná metoda, která by zajistila dlouhodobý léčebný efekt. Podle zkušeností MUDr. Neradové je nejvhodnější iniciovat léčbu luminiscenčním peelingem s obsahem aktivních ingrediencí – kyselině kojové, výtažku z medvědice lékařské a aktivního vitamínu C. Typický peeling proces dle protokolu zahrnuje čtyři sezení s následnou domácí depigmentační péčí a udržovacím ošetření. Pro pacienta je nutná ochrana před sluncem. Pokud je to nezbytné, tak v některých případech je možné léčebný koncept doplnit aplikací intensivního pulsního světla (IPL) nebo jiných chemických peelingů.

Mateřská znaménka mohou být vrozená nebo se vyvíjí během života. V rámci onkologické prevence je vhodné vyšetření znamének kvůli vzniku melanomu. Jedná se o nejnebezpečnější formu rakoviny kůže. Vznik kožního melanomu se zvyšuje už desítky let. Díky řadě edukačních programů a zlepšující se diagnostice se významně zvyšuje zachycení melanomu v jeho časných stadiích. Nedílnou součástí primárního vyšetření pacientů s pigmentovými znaménky je vyšetření dermatoskopem, který umožňuje přesnější, a tím i spolehlivější stanovení diagnózy u klinicky nejasných ložisek.

Je to chronické neinfekční kožní onemocnění, které je lokalizované především na loktech, kolenou a ve vlasech. Často bývá doprovázeno také změnami nehtů. Jedná se o systémové onemocnění, proto je v léčbě nutný interdisciplinární přístup. Nabízíme základní ambulantní diagnostické a léčebné metody. Těžší případy jsou řešeny ve spolupráci s kolegy na klinických pracovištích a centrech pro biologickou léčbu.

Pro suchou kůži je charakteristický úbytek kožních lipidů a/nebo snížená hydratace. Je častým problémem nejen v zimních měsících. Existuje řada příčin suché kůže jako například nedostatečná funkce mazových žláz nebo nedostatečná vazebná kapacita pro vodu. Naši pacienti jsou po dermatologickém vyšetření důkladně poučeni o péči o pokožku (mytí, následná péče po koupeli atd.) a jsou seznámeni s produkty lékařské dermokosmetiky vedoucí k obnově elasticity a hydratace pleti. Součástí je také výživové poradenství. V některých případech je těžké odlišit pouhou suchou kůži od skutečného kožního onemocnění, třeba neurodermitis. Důležitou roli pak hraje zkušené oko dermatologa a jeho vědomosti. Velký důraz klade MUDr. Neradová na individuální léčebnou péči, která je založena na nejnovějších poznatcích v oboru, a na výběr dermokosmetiky.

Léčba jizev a jejich korekce musí být vedena pouze kvalifikovaným dermatologem. Prvním krokem je správná diagnóza. V závislosti na ní se urči adekvátní léčebný postup. MUDr. Neradová ošetřuje své pacienty individuálně metodami jako je například infiltrace jizvy roztoky s obsahem kortikosteroidů, aplikace silikonu, kryalizace, dermální výplně nebo IPL.

Nejčastější formou jsou mykotická onemocnění meziprstí nohou, plosky nohou a nehtů. Kromě samotné mykotické léčby (lokální, eventuálně celkové) je její nezbytnou součástí informování pacienta o opatřeních, která pomáhají zabránit recidivám. Setkat se lze také s mykotickým postižením ovlasené části hlavy (převážně u dětí), vousy pokryté části obličeje, kůže obličeje a těla.

Umožňuje zpřesnit diagnózu pigmentových lézí. U pacientů s mnohočetnými znaménky napomáhá rozhodnout, které znaménko odstranit a které nikoliv. Napomáhá rozlišit zhoubné pigmentace od nezhoubných.

Molusca contagiosa je onemocnění virového původu, které má charakter drobných voskově lesklých bradaviček s centrální vkleslinkou. Přenáší se přímým kontaktem. Odstranění dermatologickou kyretkou, lze v lokální anestezii.

 

Bradavice jsou virové onemocnění, které se přenáší přímým kontaktem. Projevují se typickými bradavičkami různé velikosti nejvíce na prstech, hřbetu rukou, na dlaních a ploskách, kde mohou bolet. Vždy je nutné vyšetření dermatologem k zavedení adekvátní léčby.

 

Atopický ekzém představuje systémové onemocnění, vyžadující mezioborovou spolupráci a léčbu. Jde o neinfekční, zánětlivé postižení kůže. Atopický ekzém se vyskytuje ve třech rozdílných formách, které se liší obdobím vzniku a vzhledem kožních projevů. Průběh onemocnění je u každého dítěte jiný. První je kojenecká forma (ekzém na tvářích a čele, hlavě, těle, nohou), následuje dětská forma (vyrážka v loketních a podkolenních jamkách, na krku, zápěstí a hřbetu rukou). Nabízíme individuální nastavení léčebného plánu, který zahrnuje lokální terapii, celkovou léčbu, režimová a výživová doporučení.

 

Plenková dermatitida neboli opruzení se vyskytuje v každém věku dítěte na místech tzv. vlhké zapářky (genitál, třísla, podpaží, kožní záhyby na krku atd.). Kůže je zarudlá, mokvající, může se infikovat a objeví se hnisavé puchýřky a plošky. Základem léčby je časté přebalování dítěte a zavedení vhodné místní terapie dermatologem.

 

Impetigo je onemocnění, jehož původcem jsou bakterie. Na kůži dochází k výsevu puchýřků s čirým až zkaleným obsahem a mohou být zvětšeny lymfatické uzlinky. Impetigo dítě svědí. Dermatologická léčba představuje lokální eventuálně celkovou antibiotickou terapii a režimová opatření. Zabraňte dítěti, aby si na postižená místa sahalo a škrábalo puchýřky, docházelo by tak totiž k šíření infekce po těle.

Probatorní excize je odebrání vzorku kůže malým kruhovým skalpelem v lokální anestezii z diagnostických důvodů za účelem histologického vyšetření.

 

Abraze (kyretáž) zahrnuje povrchové snesení kožních výrůstků a stařeckých bradavic (verruca seborrhoica).

 

Totální excize je kompletní odstranění kožních útvarů z léčebných nebo kosmetických důvodů v lokální anestezii, následuje histologické vyšetření útvarů.

 

Shave excize představuje povrchové snesení kožních výrůstků v lokální anestezii.

 

Kryoterapie je léčba některých kožních onemocnění velmi nízkými teplotami (použití tekutého dusíku).

Objednejte se na konzultaci a vše společně probereme
Rezervovat termín

Vážení pacienti, od 1.1. 2024 se na Vás budeme těšit v nových, krásnějších a větších prostorách na adrese: Koliště 141/47, Brno (1.poschodí). Ordinace v Kuřimi nebude po tomto datu již v provozu.