• Domů
  • Blog
  • Mezoterapie – omlazení pomocí jehliček

Mezoterapie – omlazení pomocí jehliček

Mezoterapie patří mezi oblíbené metody sloužící k omlazení pokožky na obličeji, krku, dekoltu i na hřbetu ruky. Díky tomu se zvyšuje cirkulace krve a lymfy což vede ke zlepšení regenerace vaší pokožky.

Co je mezoterapie?

Během stárnutí naše kůže slábne a ubývají v ní kolagenová a elastinová vlákna. Kůže se také ztenčuje a objevují se na ní vrásky. Mezoterapie je invazivní postup, při kterém se mikroinjekcemi do střední vrstvy kůže aplikuje příslušná dávka kyseliny hyaluronové. Tato kyselina zajistí pokožce hydrataci, vyživení a vaše pleť začne tvořit kolagen, elastin a právě díky tomu se rozzáří, neboli viditelně omládne.

Jak tento zákrok probíhá?

Mezoterapie může trvat několik minut i hodin. Doba ošetření se odvíjí od rozsahu ošetřované plochy. Před aplikací se oblast pokožky vyčistí, vydezinfikuje a nanese se krém s anestetikem. Následně se aplikuje ultratenkou jehličkou do mezodermu léčebný roztok. Do kůže se dostane malé množství výživného séra pomocí několika vpichů. Abychom dosáhli co nejlepšího výsledku, je potřeba provádět několik zákroků za sebou.

 

Před ošetřením se na danou část nanese krém s anestetikem. Díky působení krému pleť znecitlivíme a zákrok bývá téměř bezbolestný. Klíčová je kyselina hyaluronová, která může být obohacena o minerály, antioxidanty, vitamíny. Tyto látky pomáhají „podtrhnout“ výsledný efekt.

Co je třeba ještě vědět aneb možné alternativy

První vrásky na pleti každé ženy se začínají objevovat kolem pětadvacátého roku. V tomto období je doporučena zvýšená péče o pleť. Ženy většinou nejdříve sáhnou po krému proti vráskám, který může posloužit jako alternativa zmíněného zákroku. Pořízení tohoto produktu není žádnou marností. Krém by se však měl aplikovat pravidelně a to nejlépe dvakrát denně (ráno a večer). Musíme mít ovšem na paměti, že přípravky daného druhu nedokáží působit tak hluboko do kůže. Pokud tedy budete chtít s vráskami opravdu „zatočit“, je potřebné zvažovat spíše jiné alternativy. Například již zmíněnou mezoterapii.

 

Pokud by Vás zajímalo více informací o metodách, navštivte sekci služeb nebo se na nás neváhejte obrátit.

Objednejte se na konzultaci a vše společně probereme
Rezervovat termín

Vážení pacienti, od 1.1. 2024 se na Vás budeme těšit v nových, krásnějších a větších prostorách na adrese: Koliště 141/47, Brno (1.poschodí). Ordinace v Kuřimi nebude po tomto datu již v provozu.